Kolorowe Święto Łeby

10 lipca 2012r. | Drukuj

Po raz 14-ty Księstwo Łeba przemaszerowało ulicami miasta z okazji jego święta. Do orszaku książęcego dołączyły władze samorządu lokalnego, zaproszeni goście z Niemiec, koloniści, faktoria rzymska.

fot. nadesłane

Jak co roku orszak książęcy cieszył się dużą popularnością wśród przybyłych licznie turystów i mieszkańców miasta. Finałem był poczęstunek dla wszystkich bawiących się na skwerze Rybaka.

Był pieczony prosiak, chleb ze smalcem i drożdżówka. Goście byli obdarowywani przez damy dworu cukierkami i kwiatami. Wokół trwał jarmark regionalny, można było kupić wspaniały, pachnący wiejski chleb, wyroby wikliniarskie, zabawki z drewna.

Najmłodsi bawili się przy dźwiękach piosenek i zabaw zorganizowanych przez firmę Przygoda z Lęborka. Powiało też morzem, na końcu imprezy zagrał zespół Kubryk z repertuarem piosenek szantowych.

– W następnym roku ,jak zwykle 8 lipca znowu będziemy bawić turystów , mamy nadzieję , że jeszcze barwniej przygotujemy wydarzenie , gdyż będzie to 15 rocznica Księstwa Łeby – powiedzieli po imprezie organizatorzy.

Ewa Horanin


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz