Sezon za pasem – gdzie na wakacje?

03 lipca 2012r. | Drukuj

Wczasy nad Bałtykiem czy „może” nad „morzem” cieplejszym? To pytanie zadaje sobie każdy kto waśnie wybiera miejsce wakacyjnego wypoczynku. Dla niezdecydowanych mamy dobrą wiadomość. Większość ośrodków wczasowych i pensjonatów ma jeszcze sporo wolnych miejsc.

fot. mikul/CC/flickr.com

Choć woda w Bałtyku ma zaledwie 15 stopni Celsjusza, a lipiec to najbardziej deszczowy letni miesiąc, każdego roku nie brakuje miłośników wypoczynku nad polskim morzem. Z powodu bardzo późnego zakończenia roku szkolnego, później niż zwykle rozpocznie się też prawdziwy sezon.  Zdaniem specjalistów od turystyki nadmorskie miejscowości największe oblężenie przeżyją pod koniec tego tygodnia. Kto więc nie zarezerwował sobie jeszcze miejsca w pensjonacie czy ośrodku wczasowym powinien się pospieszyć. Na szczęście dla turystów wolnych miejsc jest jeszcze pod dostatkiem.

Zdecydowanie najtańszy będzie nocleg w prywatnej kwaterze. Kryzys gospodarczy sprawił jednak, że w obawie o brak klientów, większość ośrodków wczasowych nie podniosła w tym roku cen. Tygodniowe wczasy z wyżywieniem i licznymi atrakcjami kosztują około tysiąca złotych od osoby. Gdy nad morze przyjeżdża rodzina z dziećmi może liczyć na duże zniżki.

Choć wczasy w tropikach mogą kosztować tyle samo co te na Bałtykiem.  Wielu turystów nie ukrywa, że wybiera ojczyznę  i kapryśną aurę ze względów patriotycznych.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak duży wpływ będzie miał na tegoroczny sezon kryzys gospodarczy. Hotelarze i restauratorzy przyznają jednak, że bardziej niż kryzysu obawiają się złej pogody.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. ja pisze:

    Wszędzie, byle nie wakacje w Polsce…

  2. renia pisze:

    ja się nie zgodzę. u nas też jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. poza tym pogoda jak drut, więc po co mam jechać w ciepłe kraje, skoro tropiki mam u siebie? do tego nie znoszę smażenia się na słońcu. zdecydowanie bardziej wolę coś zwiedzić, zobaczyć, pospacerować. w tym roku pod lupę biorę toruń. już obmyśliłam trasę zwiedzania, knajpki i nocleg. powiem szczerze, że dużo lepiej się kasowo wychodzi na takim samoplanowaniu. bo człowiek wybiera to co mu bardziej odpowiada. tym sposobem znalazłam, że w tamtejszym ibisie mają teraz 40% zniżki. a gdybym chciała jechać z biura to na bank zapłaciłabym przynajmniej 2 razy tyle. ale ludzie dzielą się na cwanych i leniwych.

  3. do reni pisze:

    Jak tam udała się wycieczka do Torunia ? Ja Tak samo, wolę zobaczyć piękno naszego kraju. W tym roku mały trip Gdańsk -> Toruń -> Poznań -> Bydgoszcz. Było cudownie. Polecam obserwowanie ofert na grouponie, często idzie wyrwać bardzo tani nocleg z wyżywieniem dla 2 osób.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze