Sopocianie ustalają na co wydać publiczne pieniądze

18 czerwca 2012r. | Drukuj

Od 1 czerwca mieszkańcy Sopotu mogą zgłaszać swoje propozycje wydatkowania miejskich pieniędzy. Kolejnym etapem konsultacji są spotkania, które rozpoczynają się dzisiaj. Następnie nastąpi weryfikacja zgłoszonych inwestycji, podanie ich do publicznej informacji i wybór konkretnych do realizacji.

fot. Polturismo.pl

Po raz kolejny mieszkańcy Sopotu decydują o kształcie budżetu obywatelskiego, a co za tym idzie, dokonają wyboru najbardziej potrzebnych  ich zdaniem inwestycji w mieście. W minionym roku ponad 3 tysiące sopocian zdecydowało m.in. o dokończeniu inwestycji w okolicach ul. Łokietka 49 – 55; w wyniku której powstał nowy chodnik, zamontowano oświetlenie, postawiono nowe kosze na śmieci, posadzono zieleń. Wśród zrealizowanych inwestycji znalazły się m.in. nowe ławki na targowisku przy ul. Polnej,  nowy plac zabaw przy  ul. 23 Marca czy budowa kilkustanowiskowego parkingu przy Przedszkolu na Brodwinie.

W tym roku jest podobnie. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Radni Miasta zapraszają na cykl spotkań w sprawie budżetu miasta na rok 2013, na których będzie można zgłaszać propozycje inwestycji i remontów oraz innych zadań, które mogą zostać ujęte w projekcie budżetu Miasta na rok 2013. Propozycje inwestycji można zgłaszać do 15 sierpnia 2012. Propozycje mieszkańców mogą dotyczyć: nowych placów zabaw, remontów chodników, posadzenia nowej zieleni w parkach i zieleńcach, nowych ławek i śmietników, pomocy społecznej, nowych projektów edukacyjnych, oraz wszystkich innych istotnych dla mieszkańców Sopotu spraw.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze