Niemcy już w Gdańsku. Odbyli pierwszy trening

04 czerwca 2012r. | Drukuj

11 tysięcy widzów obejrzało  półtoragodzinny trening reprezentacji Niemiec, który odbył się  w poniedziałek na starym stadionie Lechii. Po ćwiczeniach, część piłkarzy, w tym jubilat Lukas Podolski, rozdawała autografy.

Jak informuje portal Ekstraklasa.net,  trening rozpoczął się z małym poślizgiem. Zajęcia planowano bowiem na 18, jednak autokar z zawodnikami i sztabem szkoleniowym pojawił się na stadionie kilka minut później. Piłkarze ubrani w stroje treningowe, szybko udali się na murawę. Po krótkiej rozmowie z selekcjonerem, Joachimem Löwem, przystąpili do treningu. Niemcy, podzieleni na dwa zespoły zagrali krótki sparing. W tym czasie sylwetki poszczególnych reprezentantów Niemiec, prezentował ich rodak, Steffen Möller, na co dzień mieszkający w Polsce, świetnie władający naszym językiem. Do zdjęć z niepełnosprawnymi chętnie pozował z kolei Löw. Świetnie zachowali się nie tylko kibice zgromadzeni przy Traugutta, którzy zaśpiewali sto lat jubilatowi, Lukasowi Podolskiemu (skończył właśnie 27 lat), ale także działacze i piłkarze naszych zachodnich sąsiadów. Czek na 10 tys. euro, w imieniu niemieckiego Związku, wręczył menedżer kadry, Oliver Bierhoff. Pieniądze przekazano Domowi Dziecka w Katowicach. Wszyscy reprezentanci założyli symboliczne koszulki. Na przedniej części widniała mapa Polski z charakterystycznym znaczkiem „Lubię to!”, a na plecach uzupełniał całość wymowny napis „Dziękujemy Polsko”.Niemcy zachowali także klasę, gdy zakończyli trening. Wszyscy gracze podeszli pod trybuny i dla fanów rzucili kilkadziesiąt pamiątkowych piłek. Autografy rozdawał Per Mertesacker, podobnie jak ulubieniec publiczności, Lukas Podolski. Reprezentacja zamieszkała w 5-gwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski.

fot. internauta


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz