fot. YouTube

Mandat za nielegalne przewożenie zwłok otrzymają prawdopodobnie dwaj słupszczanie. Możliwe, że tylko taka forma kary czeka mężczyzn, którzy chcieli przewieźć pociągiem w wersalce zwłoki kolegi.

fot. YouTube

Jak informuje Radio Gdańsk mandat za nielegalne przewożenie zwłok, to prawdopodobnie jedyna kara, jaka spotka dwóch słupszczan. Śledczy nie postawili 22 i 40-latkowi zarzut zbezczeszczenia ciała zmarłego 59-latka, bo działali oni nieumyślnie, mówi Dariusz Iwanowicz słupski Prokurator Rejonowy.

 Według kodeksu karnego przestępstwo popełnia ten, kto ma bezpośredni zamiar znieważenia zwłok. Prokuratura rozważa natomiast postawienie mężczyznom zarzutu popełnienia wykroczenia z ustawy o cmentarzach, za nielegalne przewożenie zwłok. Prokuratura odmawia ujawnienia co zeznali mężczyźni podczas przesłuchania. Nieoficjalnie wiadomo, że ich wersje zdarzeń znacznie się różnią, dlatego śledczy obecnie weryfikują zeznania. – podaje Radio Gdańsk

 Według różnych wersji słupszczanie chcieli się pozbyć ciała kolegi, by nielegalnie pobierać za niego zasiłek lub móc korzystać z jego mieszkania. Obaj zatrzymani w związku z tą sprawą są już na wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.