Makabryczne zdarzenie na krajowej szóstce

07 maja 2012r. | Drukuj

Na drodze krajowej nr 6 kierowca przewożący bydło do ubojni własnoręcznie zabił krowę. Zrobił to w obawie, że ta zdechnie w czasie transportu, a mięso się zepsuje. Obrońcy zwierząt apelują do pomorskiej policji o wzmożone kontrole samochodów przewożących zwierzęta. 

Policjanci słupskiej drogówki, którzy pełnili służbę na drodze krajowej nr 6, zaniepokoili się widokiem dostawczego samochodu, z którego ładowni podczas jazdy wylewała się czerwona substancja.

fot. GK

– Gdy funkcjonariusze zatrzymali samochód do rutynowej kontroli, szybko potwierdziły się ich makabryczne podejrzenia – z ładowni samochodu wylewała się krew – mówi  podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Dwie przewożone krowy miały trafić do rzeźni koło Kartuz. Gdy kierowca zorientował się, że zwierzęta padną podczas transportu i ich mięso się zepsuje, postanowił własnoręcznie zabić krowy. Rzezią w ładowni samochodu wstrząśnięci są obrońcy zwierząt.

fot. GK

– To niewyobrażalne. Dlatego apelujemy po raz kolejny o częste kontrole transportów zwierząt – mówi Barbara Aziukiewicz z  Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Słupsku.

Za znęcanie się nad zwierzętami kierowcy ciężarówki grożą dwa lata więzienia. Aby zapobiec podobnym wypadkom pomorska policja zapowiada wzmożone kontrole pojazdów przewożących zwierzęta.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. olka pisze:

    Jakiś wariat, czy co? A właściwie dlaczego wożą żywe zwierzeta???

Dodaj komentarz