Specjalna strefa będzie dużo większa

20 marca 2012r. | Drukuj

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się 430 hektarów – decyzję tę podjęto podczas wtorkowego posiedzenia rządu. O powiększenie Strefy od dawna zabiegał jej zarząd.

fot. SSE w Słupsku

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie dwóch województw – pomorskiego i zachodniopomorskiego i jest jedną z najmniejszych w Polsce. Po powiększeniu o 430 hektarów będzie liczyć łącznie około 840 hektarów. Na terenie województwa pomorskiego strefa powiększy się o 80 hektarów w Redzikowie, 37 hektarów w Słupsku i 9 hektarów w Ustce. Pozostałe trzysta hektarów to tereny na w pobliżu Wałcza w województwie zachodniopomorskim. W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działa ponad 80 firm, które łącznie zainwestowały ponad miliard sto milionów złotych. We wszystkich fabrykach na terenie strefy znalazło zatrudnienie ponad 3 tysiące osób.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz