Zmiany w Orłowie: te łazienki już żegnamy

10 marca 2012r. | Drukuj

Kultowe Łazienki na plaży w Gdyni Orłowie wkrótce zostaną rozebrane. W ich miejsce powstaną umocnienia, które mają uchronić nadmorską promenadę przed skutkami sztormów.

fot. Muzeum Miasta Gdyni: Łazienki w latach 30-tych

Słynne 0rłowskie Łazienki zostały zbudowane przy plaży na początku lat 30. XX wieku i pierwotnie były drewniane. Potem, jeszcze przed wojną, zostały zmodernizowane – powstała murowana konstrukcja.  Na dwóch piętrach było 100 kabin z bieżącą wodą i cztery kabiny z wannami na gorące kąpiele. Od lat nie używane  Łazienki nie zostały wpisane do rejestru zabytków, a ponadto są w bardzo złym stanie technicznym. Gdy okazało się, że budowla obok molo grozi zawaleniem, miasto zdecydowało o rozbiórce. Po likwidacji Łazienek skarpa ma być od nowa ukształtowana, a brzeg zostanie w tym miejscu umocniony, by sztormy nie zagrażały promenadzie. Prace rozpoczną się wiosną.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz