Powstało pierwsze w regionie krematorium

22 lutego 2012r. | Drukuj

W Słupsku powstało pierwsze na Pomorzu Środkowym krematorium. Dom przedpogrzebowy i spopielania zwłok – bo takiej nazwy wolą używać władze Słupska – kosztowały pięć milionów złotych.

fot. UM w Słupsku

Dom przedpogrzebowy i spopielania zwłok powstały na  nowym cmentarzu komunalnym w pobliżu podsłupskiego Bierkowa. Inwestycja, na którą słupszczanie czekali od kilkunastu lat, kosztowała pięć milionów złotych.  W budynku przygotowano dwie sale do ceremonii pogrzebowych, prosektorium i pierwsze na Pomorzu Środkowym krematorium. Inwestycje w całości sfinansowały władze Słupska.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Janina pisze:

    Trochę wstyd dla Słupska że wyposażyło krematorium w dziadowski piec kremacyjny, no ale jaki Pan taki kram… Oczekiwanie na kremację w Słupsku jest na tyle długie że i tak wożone są zwłoki do Gdańska. A w takim razie po co było w ogóle budować krematorium. Słupska Żenada – jak zwykle.

Dodaj komentarz