Wojewoda przeciwko biogazowni w Łebczu

16 lutego 2012r. | Drukuj

Wojewoda pomorski unieważnił wydaną przez starostę puckiego zgodę, na budowę w Łebczu (pow. Pucki) biogazowni. Jak napisano w uzasadnieniu, starostwo wydało ją z rażącym naruszeniem prawa.

fot. archiwum

W uzasadnieniu decyzji czytamy, że wydane przez starostę puckiego pozwolenie na budowę jest niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. – Wśród dopuszczalnych we wspomnianym planie funkcji wymieniona jest działalność produkcyjna i usługowa z wykluczeniem usług i produkcji zaliczonych do kategorii „mogących znacząco oddziaływać na środowisko” – informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy wojewody.

Tymczasem zgodnie z rozporządzeniem rządu w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących rażąco oddziaływać na środowisko wymienione są instalacje związane z odzyskiem lub unieszkodliwianiem odpadów, czyli także biogazownie.

Z decyzji wojewody cieszą się mieszkańcy Łebcza, którzy przeciwko budowie biogazowni protestowali od początku ogłoszenia inwestycji. Spierali się z firmą Ciruss, która zapewniała, że wybudowana przez nią instalacja będzie bezpieczna i nieszkodliwa dla środowiska. Protestowano na spotkaniach z inwestorem, powstał nawet specjalny profil na Facebooku.


Opublikowano w: PublicystykaPuckWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Dora pisze:

    Wszyscy krzyczą, że będzie śmierdziało albo że u innych śmierdzy, a okazuje się, że wcale śmierdzieć nie musi! Proszę o to dowód – http://www.gramwzielone.pl/zielone/artykul/Biogazownia-w-Skrzatuszu-dziaa-i-nie-mierdzi

    ;]

Dodaj komentarz