Rybacy okazali się kłusownikami

23 listopada 2011r. | Drukuj

Czterech rybaków kłusujących na Zatoce Gdańskiej ujęli we wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej. Dwie łodzie, którymi pływali są zarejestrowane w  Piaskach.

fot. Policja: Sieci kłusowników

Rano  strażnicy graniczni skontrolowali nieoznakowaną łódź rybacką, którą do przystani w Piaskach wpłynęli 49-letni mężczyzna z 22-letnim synem. Rybacy mieli na pokładzie 10 zestawów nieoznakowanych sieci, w których znajdowało się kilkadziesiąt  kilogramów dorsza i flądry. Tego samego dnia funkcjonariusze skontrolowali inną łódź rybacką, powracającą z Zatoki Gdańskiej. Dwóch mężczyzn (23 i 44 lata) posiadało w łodzi 50 zestawów kłusowniczych sieci o łącznej długości ponad dwóch kilometrów. W łodzi było aż  pół tony skłusowanych ryb. W związku z naruszeniem ustawy o rybołówstwie dalszym postępowaniem w obu sprawach zajmie się Inspektorat Rybołówstwa Morskiego. Rybacy pochodzą z okolic Krynicy Morskiej.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz