mat. prasowe

Muzeum w Lęborku oraz Galeria „Strome Schody” serdecznie zaprasza 9 czerwca (piątek) o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu”. Patronat honorowy nad wystawą objął senator Kazimierz Kleina – przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego.

mat. prasowe

Ekspozycja etnograficzna powstała ze zbiorów muzeów pomorskich: Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy, zbiorów Biblioteki Miejskiej w Łebie oraz zbiorów własnych muzeum i osób prywatnych.

Celem wystawy jest przybliżenie zwiedzającym wiedzy z zakresu rybactwa i rybołówstwa od czasów najdawniejszych po współczesne. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najdawniejsze narzędzia służące do połowu zarówno ryb morskich jak i słodkowodnych, zobrazowane zostaną różne techniki i metody połowu, które silnie są związane z tradycją i wierzeniami ludowymi. Zaprezentowane zostaną tu także sposoby przechowywania oraz przyrządzania darów morza, które są jednym z głównych składników kuchni pomorskiej. Sięgniemy także do zdjęć i pamiątek gromadzonych przez mieszkańców okolic, którzy pracowali lub pracują w tym zawodzie.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.