Wielka przeprowadzka Szpitala Wojewódzkiego

11 listopada 2011r. | Drukuj

Po 25 latach budowy Szpital Wojewódzki w Słupsku rozpoczął przeprowadzkę do nowego obiektu. Największe w historii szpitala przedsięwzięcie logistyczne było przygotowywane od kilku miesięcy.

fot. gk

Pierwsi pacjenci zaczęli opuszczać stare szpitalne budynki w piątek rano. Na pierwszy front poszli lekarze, pielęgniarki i pacjenci chirurgii onkologicznej i naczyniowej. – Nigdy nie przypuszczałbym, że na nowy szpital trzeba będzie czekać tak długo. Ale warto było, bo warunki tu są świetne – mówi  Zoran Stoicev, ordynator oddziałów chirurgicznych.  – Przeprowadzka dwóch pierwszych oddziałów przebiegła bez najmniejszych problemów – dodaje ordynator.

fot. gk

Największe szpitalne odziały przeprowadzą się do nowych budynków w czasie długiego weekendu. Pracownicy przyznają, że najbliższe godziny to walka z czasem. Dwa stare szpitale mają w całości przenieść się do nowych obiektów do końca listopada. Oficjalnie nowy słupski szpital rozpocznie pracę w poniedziałek, kiedy w obiekcie uruchomiony zostanie  oddział ratunkowy.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz