Mało chętnych na morski piasek

04 listopada 2011r. | Drukuj

Nie spełniły się oczekiwania Urzędu Morskiego w Słupsku, który w wakacje rozpoczął akcję rozdawania za darmo nadmiaru piasku gromadzącego się w osadnikach przy wejściu do portów w Ustce i Łebie. Chętnych jest jak na lekarstwo, a samodzielne jego usuwanie jest nieopłacalne.

fot. GK

Do tej pory, piasek z łebskiej plaży trafił na Podlasie. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zamówiła na wybrzeżu kilka wywrotek. Dzięki niemu powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz odkryty basen z plażą, na której będzie piasek specjalnie sprowadzony z Łeby.

Więcej chętnych póki co nie było. Metr sześcienny nadmorskiego piasku kosztuje normalnie około 33 złotych. Chociaż ten piasek jest darmowy, zainteresowani muszą zapewnić we własnym zakresie jego transport. Metr sześcienny wilgotnego plażowego piasku waży ponad dwie tony. Aby zbudować nawet małe boisko do siatkówki plażowej potrzeba około 200 ton piasku.

 


Opublikowano w: LęborkSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz