Słupska fotografia muzyczna

27 października 2011r. | Drukuj

20 oryginalnych fotografii barwnych zobaczymy na nowej jubileuszowej wystawie w słupskim Spichlerzu Richtera. Autorem prac o tematyce muzycznej jest Ryszard Nowakowski.

fot. sxc.hu

Wyalienowani muzycy w fotografii Nowakowskiego (SAS-a) pochodzą z kadrowania różnych koncertów okiem fotoreportera. Autor fotografii często bardziej jest zainteresowany instrumentem muzycznym, klasycznym, rockowym lub innym, albo światłem scenograficznym, lub emocjami muzyka, niż samym grającym w ujęciu „od stóp do głów”. Zdjęcia powstały na przełomie lat 2010 – 2011, a wiele z nich przedstawia muzyków znany z Ósmego Jesiennego Przeciągu Gitarowego.

Od kilku lat Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku kolekcjonuje fotografie Ryszarda Nowakowskiego. Fotoreporter zawodowo współpracuje z różnymi mediami – aktualnie z „Kurierem Słupskim” i Agencją Prasową FORUM.

Wernisaż wystawy pt. „Słupska fotografia muzyczna. Jubileusz 10-lecia” odbędzie się 27 października o godz. 12:00. Komisarzem jest historyk sztuki Lucjan Hanak. Ekspozycję będzie można oglądać codziennie w Herbaciarni w Spichlerzu do 20 listopada od godz. 10.30 do 20.00. Wstęp jest bezpłatny.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz