Kaszubskie miasto straci 1500 miejsc pracy?

29 września 2011r. | Drukuj

Drutex – największy pracodawca w Bytowie zapowiedział, że przeniesie fabrykę okien do innego powiatu. Właściciele firmy skarżą się, że miasto hamuje jej rozwój. Burmistrz twierdzi, że uczynił wszystko, co było możliwe.

fot. Drutex

Bytowski Drutex zatrudnia 1500 osób, a większość pracowników to mieszkańcy miasta. Dziś Drutex jest jednym z największych producentów okien w Polsce. W samym Bytowie płaci rocznie ponad 750 tysięcy złotych podatku. Firma chce się rozwijać i potrzebuje nowych terenów pod rozbudowę. Miasto nie spełnia jednak oczekiwań inwestora. Rafał Gierszewski, członek  zarządu Drutexu,  powiedział na sesji rady miasta, że firma wyrejestruje działalność z Bytowa i niebawem przeniesie produkcję w inne miejsce. Powiedział także, że nie udało mu się wynegocjować z władzami miasta zmiany planów zagospodarowania przestrzennego terenów przy ulicy Zakładowej. Tymczasem burmistrz Bytowa Ryszard Sylka twierdzi, że urzędnicy zrobili wszystko, by Drutex mógł rozwijać działalność na miejscu. Plan może zostać zmieniony najwcześniej w przyszłym roku. Nieoficjalnie wiadomo, że bytowska firma chce przenieść siedzibę i produkcję do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

fot. Drutex


Opublikowano w: BytówPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz