Jacht z ukrytym skarbem

05 września 2011r. | Drukuj

Prawie pół miliona papierosów z rosyjską akcyzą o wartości przeszło 212 tys. złotych ujawnili wczoraj (4 września) na polskim jachcie w Górkach Zachodnich funkcjonariusze z gdańskiej Placówki Straży Granicznej.

fot. MOSG

Kontrabandę wykryto w porcie podczas rutynowej kontroli jednostki, którą płynęło dwóch gdańszczan w wieku 54 i 64 lat. Okazało się, że w części rufowej jachtu ukrytych było kilkadziesiąt zapakowanych w foliowe worki kartonów z papierosami marki Jin Ling, Viceroy i Life Mentol. Żeglarze tłumaczyli, że znaleźli „skarb” w postaci dryfujących w morzu kartonów z papierosami, więc zabrali go na pokład.

Teraz „skarbem” zajmie się Straż Graniczna. Papierosy zostały zatrzymane, dochodzenie w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Od początku tego roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej skonfiskowali nielegalne wyroby tytoniowe  o szacunkowej wartości prawie półtora miliona złotych.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz