sobota, 25 września, 2021
Strona główna Tagi Przemyt

Tag: przemyt

Puma w gdyńskim porcie

Blisko 11 tysięcy par butów z symbolami graficznymi łudząco podobnymi do zastrzeżonych znaków „Puma” zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej w Gdyni. Obuwie o wartości 1,3 mln zł znaleźli podczas rewizji kontenera.

Przemycali prawie tonę żywej rafy koralowej!

Do oceanarium w Gdyni trafiła żywa rafa koralowa przemycana na Ukrainę. 900 kg fragmentów chronionej rafy zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Hrebennem (woj. lubelskie). Zdaniem biologów uda się ją uratować.

Nielegalny spirytus i papierosy w Gdyni

Przeszło 90 litrów spirytusu i ponad 3 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej szacunkowej wartości prawie 10 tys. złotych przechwycili 27 września w Gdyni funkcjonariusze Straży Granicznej.

Jacht z ukrytym skarbem

Prawie pół miliona papierosów z rosyjską akcyzą o wartości przeszło 212 tys. złotych ujawnili wczoraj (4 września) na polskim jachcie w Górkach Zachodnich funkcjonariusze z gdańskiej Placówki Straży Granicznej.

Papierosy poszły z dymem

Ponad 1,7 mln paczek papierosów przemyconych do Polski zniszczyli celnicy z Trójmiasta. Najpierw zmielono je, a później spalono. Cała operacja trwała aż 3 dni.
2,137FaniLubię
306ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Czy wszystko musi być narodowe?

Dążenia i interesy na poziomie narodowym powinny być zgodne z interesem lokalnym, a poczucie własnej tożsamości pozwala nam się odnaleźć w globalnym świecie. To...