Rewolucja na boisku w Bytowie

13 lipca 2011r. | Drukuj

Piłkarska drużyna Bytovia Drutex, która w nowym sezonie zagra w II lidze, będzie miała boisko z prawdziwego zdarzenia. W środę fachowcy rozpoczęli układanie murawy – to historyczne wydarzenie w dziejach Bytowa.

Drużyna z Bytowa jeszcze nigdy nie grała w tak wysokiej lidze, a miasto nigdy nie miało profesjonalnego boiska do piłki nożnej. Jednak w najbliższym czasie wszystko się zmieni. Sponsor drużyny, firma Drutem, jeszcze tydzień temu planowała jedynie poszerzenie istniejącego boiska na miejskim stadionie. Miasto miało w zamian wybudować w przyszłości trybuny z prawdziwego zdarzenia. Dziś okazało się, że sponsor płaci za remont całej murawy, a ratusz rozważa budowę trybun dla tysiąca osób już w przyszłym roku. Miasto zapłaci także za montaż monitoringu, doprowadzenie ciepłej wody do Domu Piłkarza, przygotowanie nowych wejść i ciągów komunikacyjnych.

fot. kurierbytowski.com.pl

– Wykonaliśmy chyba pierwsze w historii tego boiska pomiary geodezyjne. Wynikało z nich, że różnica pomiędzy najwyżej a najniżej położonym punktem placu gry wynosi aż 60 cm! – powiedział  Kurierowi Bytowskiemu Rafał Gierszewski z Drutexu. – Specjalistyczna firma rozpoczęła układanie krawężników i dzięki temu zobaczyliśmy, jak krzywe jest nasze boisko. Jako Drutex nie podpisalibyśmy się pod takim remontem, dlatego prezes zlecił wymianę całego placu gry – dodaje Gierszewski.

Do Bytowa przyjechały dodatkowe maszyny i rozpoczęły zrywanie dotychczasowej murawy i wyrównywanie boiska. W poniedziałek ruszyło zakładanie automatycznego systemu nawadniania – łącznie 16 zraszaczy. W środę rozpoczęto układanie zrolowanej trawy o szerokości 120 cm. Maszyna kładąca murawę jest podobno najnowocześniejszym tego typu urządzeniem w Polsce. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, roboty na murawie dobiegną końca w niedzielę. Piłkarze Bytovii, którzy ostatnio zasłynęli podróżą na mecz autobusem FC Barcelona, wkrótce rozpoczną treningi na prawdziwej murawie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz