Związkowcy i kibice manifestują w stolicy

30 czerwca 2011r. | Drukuj

Pomorscy związkowcy wezmą udział w największej manifestacji, która już dziś przejdzie ulicami Warszawy. W przeddzień polskiej prezydencji chcą oni pokazać Europie, że Polska wciąż boryka się z wieloma problemami społecznymi. Związkowców wspomagać będą fani Lechii Gdańsk.

Już dziś w południe centrum Warszawy zablokuje ogólnopolska manifestacja tysięcy związkowców Solidarności, którzy przemaszerują pod Sejm i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, aby tam wręczyć przedstawicielom rządu swoją petycję. Wcześniej jednak ich spotkanie poprzedzone zostanie koncertem Pawła Kukiza i Zespołu Piersi.

fot. solidarnosc.org.pl

Uczestnicy manifestacji zaczną zbierać się o godz. 10.00 na Placu Piłsudskiego, gdzie zbierane będą podpisy pod petycją dotyczącą podniesienia płacy minimalnej, która później przekazana zostanie Premierowi. Jak sami twierdzą celem dzisiejszego wydarzenia jest pokazanie w przeddzień polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, że kraj nadal boryka się z licznymi problemami społecznymi, a przede wszystkim niskimi płacami, bezrobociem i drożyzną.

– Najważniejszymi hasłami, pod którymi odbywać się będzie protest, jest podniesienie płacy minimalnej, czasowe obniżenie akcyzy na paliwa, przekazanie środków na Fundusz Pracy oraz zwiększenie liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej. – informuje na swojej oficjalnej stronie Komisja Krajowa  NSZZ Solidarność – Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej w Poznaniu doszły dwa kolejne postulaty: zawieszenie i renegocjacja pakietu klimatyczno-energetycznego oraz prowadzenie aktywnej polityki prorodzinnej, w tym zapewnienie stabilnych warunków zatrudniani ludzi młodych.

Związkowcy wspomagani będą przez fanów Lechii Gdańsk, którzy w ten sposób chcą wyrazić swoje niezadowolenie wobec polityki prowadzonej przez rząd w stosunku do kibiców.

Swój udział w manifestacji zapowiedzieli także związkowcy z Pomorza.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze