Prezydent na obwodnicy

29 października 2010r. | Drukuj

Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył dziś oficjalnie obwodnicę Słupska. Uroczystość nie była jednak huczna, bo nowa droga, wybudowana za 350 mln zł przez GDDKiA,  jest czynna już od kilku dni.

Fot. GK. Prezydent RP otwiera obwodnicę Słupska

Obwodnica Słupska ma 16 km długości, cztery węzły, kilkanaście wiaduktów, mostów i dróg dojazdowych, a jej budowa trwała dwa lata. Obwodnicę budowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Powstały tu zupełnie nowe węzły komunikacyjne – w Reblinku na początku trasy, w Łosinie, gdzie obwodnica krzyżuje się z drogą krajową nr 21, w Głobinie, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 210 oraz w Redzikowie – na końcu trasy obwodnicy. Węzły, powiązane obiektami mostowymi, w tym mostem na rzece Słupi, wiaduktem kolejowym w Widzinie oraz dwunastoma wiaduktami mostowymi zlokalizowanymi wzdłuż całej długości trasy, tworzą nowy układ komunikacyjny. Przejmie on duże natężenie ruchu pojazdów z drogi krajowej nr 6 i odciąży komunikację oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu w Słupsku. To największa inwestycja drogowa w dziejach miasta.

Fot. GK. Obwodnica Słupska


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]szubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz