Niechcący napadł na policjantów

20 czerwca 2011r. | Drukuj

20-letni mieszkaniec Słupska groził dwóm mężczyznom bronią i zażądał od nich pieniędzy. Nie spodziewał się, że jego ofiary to policjanci ubrani po cywilnemu.

Policjanci patrolowali miasto bez mundurów, gdy w pewnym momencie od tyłu zaatakował ich młody słupszczanin. Kiedy funkcjonariusze odwrócili się, zobaczyli wycelowany w siebie pistolet. Wykorzystując moment nieuwagi napastnika, wyciągnęli broń i wydali komendę „stój policja!”. Mężczyzna stracił rezon i rzucił się do ucieczki. Został schwytany po krótkim pościgu, okazało się także, że jest pijany.

fot. archiwum

W sobotę słupski sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu znanego już wcześniej policji 20-latka na okres trzech miesięcy. Za rozbój w takim stopniu grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Tłumacząc swoje zachowanie, stwierdził że jeden z policjantów był podobny do kogoś, kto wcześniej okradł jego dziewczynę.

Cywilne patrole zwiększają bezpieczeństwo w mieście. Policjanci mogą dzięki temu znaleźć się w sytuacjach, do których ubrani w mundury nie zostaliby dopuszczeni.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Tadeusz pisze:

    To bardzo dobry pomysł, że policjanci odbywają patrole po cywilnemu. Mundurowych przestępcy omijają z daleka, a po cywilnemu są nierozpoznawalni. Tak trzëmac!!!

Dodaj komentarz