Stadion mocno spóźniony

08 czerwca 2011r. | Drukuj

Po kontroli stadionu PGE Arena policja nie wydała pozytywnej opinii pozwalającej na  przeprowadzenie imprezy inauguracyjnej  23 czerwca. Otwarcie stadionu nastąpi najwcześniej  we wrześniu.

fot. BIEG 2012

– We wtorek policjanci przeprowadzili lustrację stadionu – informuje Aleksandra Siewert z biura prasowego gdańskiej policji. – Mimo tego, że są znaczne postępy w pracach, zadecydowano, że stadion wciąż nie jest gotowy na przyjęcie publiczności. Organizatora nie dostarczył nam między innymi pozwolenia nadzoru budowlanego na użytkowanie obiektu. – Gotowi będziemy zapewne już w wakacje, ale wtedy są inne ciekawe wydarzenia, więc zdecydowaliśmy się na jesień – mówi Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska. Urząd Miasta potwierdza, że  otwarcie stadionu odbędzie się… we wrześniu. To już kolejne przesunięcie terminu otwarcia PGE Areny.

Pierwszą podaną przez miasto datą było 9 czerwca, kiedy to na stadionie miały się zmierzyć piłkarskie drużyny Polski i Francji. Mecz odbędzie się na stadionie Legii w Warszawie. – Miasto ukarze wykonawcę za opóźnienia – mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. – Według umowy z generalnym wykonawcą, miastu Gdańsk należne są kary od  1 maja 2011. Dziennie mogą wynosić one do 200 tys. złotych. Ostateczna kwota kar będzie oszacowana po oddaniu obiektu do eksploatacji – dodaje Andrzej Bojanowski.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz