Uwaga: krowy przy drodze!

11 maja 2011r. | Drukuj

Władze starostwa w Pruszczu Gdańskim walczą z… plastikowymi krowami, które witają  wjeżdżających do wsi Koszwały. Podobno kierowcy zamiast na drogę, patrzą sztuczne na bydło.

Krowy od siedmiu lat (!) stoją w Koszwałach pod Gdańskiem przy wjeździe do gospodarstwa rolnego. To imitacja krowy i cielaka, ustawiona  przy jezdni na prywatnej posesji.  W oborze i na łące rolnika jest jeszcze  400 żywych krów. –  Postawiliśmy na początku dla trochę dla dekoracji, żeby złamać ponury pejzaż – mówi  Natalia Tkaczuk, właścicielka gospodarstwa. – Nikomu nie przeszkadzały, do momentu, kiedy przez wieś poprowadzono objazd. Teraz starostwo powiatowe W Pruszczu Gdańskim domaga się usunięcia krów, bo rzekomo absorbują kierowców. Objazd pojawił się miesiąc temu, kiedy zaczęła się rozbudowa krajowej drogi nr 7. Teraz przez Koszwały codziennie przejeżdża tysiące samochodów.

fot. N. Tkaczuk: Krowy w Koszwałach


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz