Wielka przebudowa centrum miasta

18 kwietnia 2011r. | Drukuj

Mieszkańcy Łeby doczekali się rewitalizacji najstarszej części miasta. Dzięki unijnej dotacji wkrótce najważniejsza w mieście ulica zmieni się kilkusetmetrowy deptak spacerowy, którego będą mogli zazdrościć łebianom mieszkańcy wielu nadmorskich miast.

fot. gk

Prowadząca prosto do portu i na plażę, ulica Kościuszki w Łebie to najważniejsza arteria komunikacyjna w mieście. Od dawna też władze miasta starały się aby ulica zmieniła swój wizerunek. – Po rewitalizacji, która ma zakończyć się jeszcze przed sezonem, na najbardziej reprezentacyjnej ulicy w Łebie zmieni się niemal wszystko – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. – Zamiana najważniejszej w mieście ulicy na pieszy deptak to prawdziwa rewolucja komunikacyjna – dodaje.

 

fot. gk

Przebudowa zaledwie kilkusetmetrowego odcinak ulicy pochłonie 7 mln zł. Ponad 5 mln zł to unijne dofinansowanie. Plany rewitalizacji starej części Łeby nie kończą się jedynie na ulicy Kościuszki. Władze miasta mają nadzieję, że drugi etap inwestycji, czyli rewitalizacja ulic wokół kanału portowego rozpocznie się w 2013 roku.

 

fot. gk

 

 

fot. gk

 


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz