Dzik jest dziki

04 kwietnia 2011r. | Drukuj

W centrum Gdyni powstanie kolejna odłownia dzików. Tym razem leśnicy zbudują ją w rezerwacie Kępa Redłowska. W tym nadmorskim lesie, odwiedzanym codziennie przez mieszkańców i turystów znowu zadomowiło się stado dzików.

fot. gk

Zdaniem gdyńskich urzędników budowa takiej pułapki jest konieczna, bo zwierzęta na dobre zadomowiły się w miejskim lesie.  Tymczasem tutaj codziennie spacerują mieszkańcy Orłowa i Redłowa. To teren tuż przy plaży i jednocześnie w centrum miasta. Od kilku lat dziki są problemem niemal w całym Trójmieście i z roku na rok jest ich coraz więcej.

 

fot. gk

Na Kępie Redłowskiej zadomowiło się co najmniej sześć dzików. – Planujemy wybudowanie odłowni na Kępie Redłowskiej, gdyż nie można tam używać nabojów usypiających, bo to miejski teren, a taka amunicja może być niebezpieczna dla ludzi – mówi Barbara Strzelczyńska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Gdyni.  Będzie to już piąta odłownia dzików w Gdyni. Pozostałe działają m.in. w Małym Kacku, w rejonie, w Orłowie – w okolicy ul. Adwokackiej i Potoku Kolibkowskiego oraz nad rzeką Kaczą  i kolejna – w okolicy Estakady Kwiatkowskiego. Siedem odłowni znajduje się w Gdańsku, a dwie w Sopocie.

 


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz