wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona główna Tagi Plac Pokoju Lębork

Tag: Plac Pokoju Lębork

W Lęborku odbędzie się jarmark świąteczny

17 grudnia na Placu Pokoju w Lęborku rozpocznie się jarmark świąteczny. Kiermasz potrwa pięć dni. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wydarzeniu.

Zamknięto dwie uliczki przy Placu Pokoju

Prace dotyczące przebudowy Placu Pokoju w Lęborku mają coraz większy zasięg. Od dziś, 18 marca zamknięte dla ruchu zostały dwie uliczki przylegające do placu - od strony Domu Handlowego Kupiec oraz od istniejącego skwerku (prowadząca do żabek).

Prace archeologiczne przynoszą nowe odkrycia

Prowadzone na Placu Pokoju w Lęborku prace archeologiczne pozwalają przybliżyć współczesnym mieszkańcom miasta dawny obraz tego miejsca. Pracownicy natrafili już na kilka interesujących elementów.

Nowe pomysły radnych na plac Pokoju w Lęborku

Dwaj miejscy radni odnieśli się sceptycznie do założeń rewitalizacji placu Pokoju w Lęborku. Podczas ostatniej sesji zaprezentowali swoją wizję ścisłego centrum miasta, która znacznie różni się od promowanej dotychczas koncepcji.

Archeolodzy będą kopać w Lęborku

Wkrótce część Placu Pokoju w Lęborku zostanie zamknięta, ze względu na przygotowania do gruntownej przebudowy centralnego rynku w mieście. Pierwszy etap prac obejmuje badania archeologiczne.
2,137FaniLubię
307ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Międzywojenna architektura Gdyni zostanie ukazana na wystawie podczas festiwalu Triennale der Moderne w Berlinie // fot. mat. prasowe

Międzywojenna architektura Gdyni na prestiżowym festiwalu w Berlinie

Modernistyczna architektura to bardzo ważny element dziejów Gdyni, a jednocześnie jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk polskiej kultury okresu międzywojennego. Warto jednak pamiętać, że za...