fot. UM Kartuzy

Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach od kilku dni służy pomocą turystom i mieszkańcom. To kolejna Brama Kaszubskiego Pierścienia w naszym regionie, która powstała ze środków unijnych we współpracy z lokalnym samorządem.

fot. UM Kartuzy

Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach to kolejna inwestycja w ramach programu „Bramy Kaszubskiego Pierścienia”. Powstały ze środków unijnych, we współpracy ze Starostwem Powiatowym obiekt podczas uroczystego otwarcia przekazany został Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, która już od 1993 roku prowadzi punkt Informacji Turystycznej we własnej czytelni.

fot. UM Kartuzy

Kartuski CIT powstał przy starym budynku Cechu Rzemiosł. Wyposażony został w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny.

Centrum będzie pracowało od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 18.00, w soboty i niedziele od 9.00 do 15.00 w sezonie letnim, zaś poza sezonem: od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00 i w soboty od 9.00 do 15.00

W ramach projektu  „Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji Turystycznej – BRAMY KASZUBSKIEGO PIERŚCIENIA wraz z kampanią promocyjną” Starostwo Powiatowe w Kartuzach współpracuje z 13 partnerami z terenu 5 kaszubskich powiatów: bytowskiego, chojnickiego, kartuskiego, kościerskiego i lęborskiego.

Całość projektu to koszt ponad 13,5 mln zł z czego łączne dofinansowanie wyniosło ponad 8,5 mln.

fot. UM Kartuzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.