W zeszłym sezonie szczypiorniści Vetrex Sokoła Kościerzyna walczyli w barażowym dwumeczu z zespołem z Legnicy o prawo gry w Superlidze. W aktualnym sytuacja kościerskiego klubu nie wygląda tak dobrze.

Nad zespołem zajmującym dziewiąte miejsce w tabeli, który aby utrzymać się w lidze będzie musiał rozgrywać baraże (aktualnie jest to Ostrovia Ostrów Wielkopolski) podopieczni trenera Igora Stankiewicza mają dwa punkty przewagi. Przewagę tę zawdzięczają jednobramkowemu zwycięstwu w Poznaniu, które odnieśli w zeszłą sobotę nad zespołem Grunwaldu-Allegro 30:29 (17:14).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pary sędziowskiej w ciemno można było przyjąć, że kibice zgromadzeni na trybunach obejrzą wyrównany pojedynek. Obie drużyny sąsiadują, bowiem w tabeli, w której zespoły między miejscami numer pięć i dziewięć legitymują się praktycznie taką samą liczbą punktów.

Pierwsza połowa należała do piłkarzy ręcznych z Kaszub, którzy trzykrotnie prowadzili czteroma bramkami. Ostatecznie na przerwę zeszli jednak z trzybramkowym prowadzeniem, które i tak bardzo dobrze rokowało na dalszą część meczu. W pierwszych trzydziestu minutach sześć trafień zanotował Jacek Wardziński, lider klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi.

Druga połowa to poprawa gry miejscowych. Sukcesywne odrabianie strat pozwoliło im w 48. minucie wyjść na pierwsze prowadzenie (24:25). Po chwili dorzucili kolejną bramkę i wydawało się, że są na najlepszej drodze po jakże istotne dla nich dwa punkty. Zawodnikom Sokoła te punkty były równie potrzebne jak szczypiornistom wojskowego klubu, więc nie zamierzali się tak łatwo poddawać. Po kilku minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 28:28. Chwilę później 29:29 i jak się okazało ostatnią bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kuczyński. Dzięki sukcesowi w stolicy Wielkopolski Vetrex-Sokół plasuje się aktualnie na szóstym miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 na własnym parkiecie rozegra kolejne ważne spotkanie. Tym razem rywalem będzie zespół Techtransu Elbląg, który w tabeli plasuje się jedną pozycję wyżej od Sokoła. Ewentualne zwycięstwo pozwoli szczypiornistom z Kościerzyny złapać głębszy oddech w walce o ligowy byt.