fot. UM Gdańsk

Mimo że zakończył się konkurs na kolorystykę Trójmiejskiego Roweru Miejskiego, to jednak  jury postanowiło zasięgnąć opinii internautów. Od ich głosowania zależało będzie czy TRM będzie niebieski, czy może jednak pomarańczowy.
fot. UM Gdańsk

Do konkursu na projekt roweru przystąpiło 63 artystów, którzy zaproponowali 80 projektów. Jury konkursu wybrało dwie prace finałowe, których autorkami są Iwona Szczodruch i Magdalena Witbrot. Panie zaproponowały dwa warianty kolorystyczne – pomarańczowy i niebieski.

Z rowerów o jednakowej kolorystyce korzystać będą wszyscy mieszkańcy Trójmiasta, dlatego też ich opinia nie pozostała bez znaczenia dla organizatorów. Od najbliższego poniedziałku do końca marca na stronie UM Gdańsk będzie można głosować na najlepszy projekt. Wynik sondy pomoże jury w podjęciu ostatecznej decyzji.

Według zwycięskiego projektu pomalowanych zostanie 1200 rowerów. Będą one dostępne w sieci 60 wypożyczalni w Gdańsku i Sopocie, które otwarte zostaną w czerwcu br. Trójmiasto przygotowało dwie formy bezobsługowego wypożyczania rowerów – przy pomocy abonamentowej Karty Miejskiej lub zwykłej karty bankomatowej. W obu opcjach pierwsze pół godziny korzystania z roweru będzie darmowe.

fot. UM Gdańsk
fot. UM Gdańsk
fot. UM Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.