fot. sxc.hu

Mieszkańcy okolic Eko Doliny w Łężycach (gm. Wejherowo) spotkali się  w Urzędzie Marszałkowskim.  Szukają kompromisu w sprawie rozbudowy wysypiska obsługującego Gdynię, Rumię, Sopot, Wejherowo i Kosakowo. Urząd wydał bowiem zgodę na  budowę drugiej kwatery Eko Doliny.

fot. sxc.hu

Urzędnicy uważają, że nie mieli podstaw do wstrzymywania pozwolenia na nową inwestycję. Twierdzą, ze opierali się na badaniach, jakimi dysponują władze spółki zarządzającej wysypiskiem. Mieszkańcy, którzy skupieni są w Stowarzyszeniu Eko Park, podważają jednak wyniki badań. Mówią, że są one wykonane nierzetelnie i diametralnie różnią się od tych, które zostały sporządzone na ich prośbę przez niezależną firmę. Główny zarzut dotyczy nadmiernego stężenia metali ciężkich, który przedostaje się do wód części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcom nie podoba się również sposób, w jaki wysypisko jest zarządzane.

Konflikt o Eko Dolinę trwa od dawna i niestety mimo upływającego czasu zwaśnione strony nie mogą dojść do porozumienia. Mieszkańcy,  po odwołaniu się od decyzji dotyczącej rozbudowy wysypiska, czekają na odpowiedź.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.