fot. MTB

440 wystawców z 16 krajów, od Polski po Indie. Od małych firm rodzinnych, przez projektantów po duże firmy jubilerskie. Wszystko to na 5 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej. W Gdańsku rozpoczęły się słynne targi AMBERIF.

Przez cztery dni trwania 18. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF organizatorzy spodziewają się w Gdańsku ok. sześciu tysięcy gości. Są to głównie właściciele sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z czterdziestu państw świata.

AMBERIF to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, ale i rozeznania najnowszych, światowych trendów. Stałymi bywalcami targów są również ci, których aktywność związana jest z rynkiem jubilerskim: producenci i dystrybutorzy sprzętu dla branży jubilerskiej, specjaliści tematu, naukowcy, placówki muzealne, stowarzyszenia i fundacje. Targom towarzyszy wiele imprez o charakterze edykacyjno-popularyzatorskim. Odbywa się m.in. cykl seminariów, dedykowanych tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa. – AMBERIF wyrósł na największe targi jubilerskie w naszej części Europy i nie ma sobie równych w promowaniu bursztynu na świecie – powiedział w środę podczas uroczystości otwarcia targów Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Tragów Gdańskich. – Wydaje się, że kontrahentów nie brakuje. Widzimy duży ruch na halach, brzmią rozmowy w różnych językach. Nie liczba gości jest jednak najistotniejsza – mówi Ewa Rachoń, dyrektor projektu AMBERIF. – Decydującym jest fakt, czy firmy jubilerskie, które mają w swojej ofercie bursztyn, znajdują nabywców. Czy produkujemy to, co ludzie z innych krajów chcą kupić. Dlatego tak ważna jest analiza trendów – dodaje.


W  czwartek, w sali Polskiej Filharmonii na Ołowiance o godz. 20, odbędzie się Gala Bursztynu i Mody, która promuje biżuterię w towarzystwie pięknych strojów. W tym roku motywem przewodnim będzie – STORY TELLING. Na wybiegu pojawią się kolekcje debiutantów i wypróbowanych projektantów ubrań, kapeluszy i biżuterii. targi zakończą się w sobotę.

20. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF w roku 2013 – jak zapowiedział prezes Kasprzak – odbędą się już w AmberExpo, nowym Centrum Targowo-Konferencyjnym MTG, którego budowa wkrótce ruszy nieopodal stadionu wznoszonego na EURO 2012.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.