fot. tsa.com

W najbliższych czasie koneserzy muzyki na żywo będą mieli nie lada gratkę. W Gdyni trzy dni pod rząd wystąpią dobrze znane i szanowane w środowisku kapele. W czwartek w klubie Pokład zaprezentuje się TSA. Dzień później w klubie muzycznym Ucho zagra Indos Bravos, a w sobotę w tym samym miejscu na scenie pojawi się Akurat, Radio Bagdad i C4030.

TSA to formacja przez wielu zaliczana do prekursorów polskiego heavy metalu, jednak paradoksalnie szerszemu gronu znana z ballady rockowej „51”. Zespół, którego liderem jest Marek Piekarczyk ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych oraz sześć albumów koncertowych.

fot. tsa.com

W piątek na scenę gdyńskiego klubu Ucho wyjdą muzycy zespołu Indos Bravos grający reggae. Zespół tworzy od 1997 roku i ma na swoim koncie sześć „krążków”. Założycielem szczecińsko-katowickiej formacji był Piotr Banach, ex-gitarzysta Hey. Jej wokalistą został Piotr Gutkowski bardziej znany fanom po prostu jako Gutek. Gutek dał się poznać jako twórca hip-hopowy, jednak bez wątpienia równie dobrze, jeśli nie lepiej wypada w rytmach reggae. Wszystkich fanów jego twórczości jak i całego Indos Bravos zapraszamy do klubu Ucho na godzinę 20.00. Bilety w cenie 25zł/30zł.

Sobota w tym samym klubie należeć będzie do artystów grających w marcu trasę koncertową „Muzyka przeciwko rasizmowi”. Bez wątpienia najbardziej znanymi z nich są muzycy Akurat. Sami mówią o swojej twórczości, że jest to „poezja ska-kana”. Ich muzyka zahacza jednak poza ska o tradycyjnego rocka, punk rocka, reggae oraz funk. Bielska kapela ma na swoim koncie pięć płyt, a najnowszą pt. „Człowiek” wydała niespełna rok temu. Jej najbardziej znanymi utworami są: „Hahahaczyk (Dyskoteka gra)”, „Lubię mówić z Tobą”, czy „Droga długa jest”. Koncerty przeciwko rasizmowi Akurat gra razem z gdańskim zespołem Radio Bagdad. Supportować ich będzie gdyński kwartet C4030. Obok muzyki fani, którzy zdecydują się sobotni wieczór spędzić w klubie Ucho podziwiać będą mogli wystawę graffiti i fotografii dotyczącą działalności projektów „Muzyka przeciwko rasizmowi”, „Wykopmy rasizm ze stadionów”, czy „Nazizmu nigdy więcej na allegro” prowadzone przez stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Początek godzina 19.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.