fot. UG Słupsk: Pałac w Rogawicy

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Dom nad Słupią w Słupsku chce spółdzielczych dłużników przenieść do mieszkań socjalnych poza miastem. W tym celu spółdzielnia kupiła i remontuje skrzydło zabytkowego pałacu w Rogawicy.

fot. UG Słupsk: Pałac w Rogawicy

 

Zarząd spółdzielni wpadł na oryginalny pomysł, by zadłużonych lokatorów przenieść do wyremontowanych mieszkań w  zabytkowym obiekcie. Spółdzielnia kupiła  od Agen­cji Nieruchomości Rolnych pomieszczenia po przedszkolu i wiejskim klubie w XIX-wiecznym pałacu  w Rogawicy w gminie Słupsk.  W oddalonym o 12 km od miasta budynku zaadaptowano 6 mieszkań. Trzy większe są przeznaczone  na sprzedaż.  Mniejsze, jednopokojowe mieszkania z aneksem kuchennym, łazienką i osobną piwnicą, mają pełnić funkcję mieszkań socjalnych. W każdym z nich może zamieszkać 3-osobowa rodzina. Trafią do nich ci członkowie spółdzielni, na których będzie ciążył wyrok eksmisyjny za zadłużenie – informuje Leszek Orkisz, prezes spółdzielni Dom nad Słupią.

fot. UG Słupsk: W pałacu owstanie 6 nowych mieszkań

1 KOMENTARZ

  1. swego czasu zamieniano pałace pomorskie na kurniki i tak ulegały dewastacji, teraz będą w palacu mieszkania dla osób niezaradnych życiowo – oczywiście współczuję tym osobom – jednak czy przez takie posunięcia kolejny zabytek w regionie będzie nie będzie ulegał degradacji i powolnemu niszczeniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.