Ma 275 metrów długości i 40 metrów szerokości. W sobotę w nocy do Gdyni wpłynął największy w historii portu kontenerowiec: MSC Fortunate. Statek przybył z  niemieckiego Bremerhaven.


fot. marine-marchande.net

Na pokładzie kontenerowca MSC Fortunate  zmieściłby się prawie stumetrowy wieżowiec.  To prawdziwy rekord w historii portu w Gdyni.  – Przyjęcie tak dużego statku jest możliwe dzięki pogłębieniu toru wodnego w Gdyni do 13,5 metra. MSC Fortunate będzie prawdziwym sprawdzianem dla tutejszego portu. – Terminal wchodzi do grona portów, które mogą obsługiwać duże jednostki, a w przyszłości również w bezpośrednich zawinięciach oceanicznych, z pominięciem innych portów europejskich – powiedział mediom prezes BCT Krzysztof Szymborski.

Pływający pod banderą Panamy 275-metrowy kontenerowiec, zwodowany został w 1996 r. w  koreańskiej stoczni Hyundai Heavy Industries.

1 KOMENTARZ

  1. cieszę się ze tak pięknie się rozwija Gdynia Moje Miasto a zarazem port gdyński jestem przekonana jeśli w takim tempie będzie się rozwijała Gdynia to jestem przekonana że w najbliższych latach stanie się najnowocześniejszym miastem nawet może pokonać naszą stolicę bo będą przybywać z całego świata inwestorzy będą wdrażać nowe technologie a za tym idzie rozkwit technologi i zarazem Miasta tego życzę z całego serca Agnieszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.