Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

03 kwietnia 2019r. | Drukuj

Żółte puszki i żonkile w rękach to ich znak rozpoznawczy. Setki wolontariuszy będą w najbliższy weekend kwestować na ulicach Gdyni oraz innych pomorskich miast. Wszystko w ramach akcji Pola Nadziei. Jej cel to zbiórka datków na rzecz pomorskich hospicjów i promocja wolontariatu. W Gdyni akcji towarzyszyć będzie Motocyklowa Żonkilowa Sztafeta, koncert charytatywny „Filmowe granie na pomaganie” oraz Żonkilowy Marsz Kijkowy.

Pola Nadziei na pomorzu odbędą się już po raz ósmy // fot. Karol Stańczak

Pola Nadziei na Pomorzu to największe święto ruchu hospicyjnego. W jej ramach pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę pieniędzy na rzecz swoich podopiecznych. Wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na miejskich ulicach, skwerach i w parkach. Za datek do skarbonki wręczą darczyńcom żonkile – symbol nadziei. Celem akcji jest jednak nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i edukacja na temat wsparcia osób u kresu życia. To również okazja do tego, żeby pokazać swoją solidarność z osobami ciężko chorymi.

W Gdyni do udziału w akcji zgłosiło się ponad 700 wolontariuszy. Wielkie kwestowanie rozpocznie się w naszym mieście już w sobotę, 6 kwietnia. Tego dnia wolontariusze z puszkami i żonkilami pojawią się w centrach handlowych.

Natomiast niedziela, 7 kwietnia, to właściwy dzień zbiórki. Kwesty w ramach Pól Nadziei odbędą się wtedy w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Pucku i okolicach. Akcję można wesprzeć na terenie całego miasta. W Gdyni wolontariusze będą kwestować we wszystkich dzielnicach. W Śródmieściu najliczniej będzie można ich spotkać na bulwarze Nadmorskim oraz na skwerze Kościuszki. W akcji wezmą też udział gdyńscy radni miejscy i dzielnicowi. Od godz. 11.00 do godz. 13.00 będą oni kwestować na bulwarze Nadmorskim i przy plaży Śródmieście.

Datki można również przekazać drogą internetową poprzez stronę pomorskich Pól Nadziei.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w poszczegolnych miastach. Wszystkie odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Jedna z nich to Motocyklowa Żonkilowa Sztafeta. Jej start zaplanowano w Pucku. O godz. 9.45 wyruszy ona sprzed Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio przy ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12. Około godz. 10.30 motocykliści dotrą do Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni przy ul. Dickmana 6. Kwadrans później grupa, z flagą Pól Nadziei na Pomorzu, ruszy w kierunku Sopotu. Pojadą ulicami: płk. Dąbka, estakadą Kwiakowskiego, Morską, 10 lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa. Do Sopotu, do Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa przy al. Niepodległości 632, powinni dotrzeć o godz. 11.20. Stamtąd, o godz. 11.35, pojadą do Gdańska, gdzie około godz. 13.00 odbędzie się parada.

To jednak nie wszystko. W Gdyni zaplanowano też Żonkilowy Marsz Kijkowy. Wyruszy on o godz. 11.00 sprzed Contrast Cafe. Jego uczestnicy przejdą bulwarem Nadmorskim. Zainteresowani udziałem mogą dołączać do grupy na dowolnym odcinku.

Ponadto o godz. 16.00, w Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni (ul. bpa Dominika 13a), odbędzie się koncert charytatywny „Filmowe granie na pomaganie”. Julia Amilkiewicz, Aleksandra Panek, Artur Sowiński, Michał Tomkowicz, Monika Zarudzka, Jakub Kułaga, Ewa Pałczyńska, Magda Narkiewicz, Tomasz Książek oraz Zuzanna Piotrowska zagrają podczas niego znane hity muzyki filmowej.

Szczegółowe informacje i pełny program pomorskich Pól Nadziei znajdują się na stronie internetowej www.polanadzieinapomorzu.pl.

Pola Nadziei organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni – wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W 2018 roku, dzięki kweście, na całym Pomorzu udało się zebrać 663 225,37 złotych.


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze