Zakończona sukcesem pierwsza edycja akcji „Witaj w Gdyni” będzie miała swoją kontynuację. Miasto zachęca do meldowania się w Gdyni, oferując każdemu nowemu mieszkańcowi atrakcyjny pakiet powitalny.

mat. prasowe

Pierwsza edycja akcji „Witaj w Gdyni” przygotowana została z okazji 92. urodzin miasta i trwała od 12 lutego do 31 grudnia 2018 roku. W tym okresie każda osoba, która zameldowała się w Gdyni na pobyt stały, otrzymywała pakiet powitalny. W okresie trwania akcji wydano ponad 3 tysiące takich pakietów. Dzięki akcji i zachęcaniu mieszkańców do meldowania się, odnotowano wzrost liczby osób zameldowanych o 26%  (w stosunku do tego samego okresu 2017 roku).

Sukces akcji sprawił, że włodarze Gdyni postanowili kontynuować ją również w obecnym roku. Dzięki pakietowi powitalnemu nowi mieszkańcy Gdyni mają szanse lepiej poznać miejsce, z którym właśnie związali swoje życie. W ramach pakietu powitalnego otrzymamy łącznie pięć karnetów umożliwiające jednorazowy, bezpłatny wstęp do Centrum Nauki Experyment, Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz karnet uprawniający do odebrania biletu na mecz piłkarzy Arki Gdynia. Ponadto, dołączona do pakietu powitalnego specjalna broszura, dostarczy podstawowych informacji o pozostałych korzyściach płynących wraz z zameldowaniem się w Gdyni. Otrzymane w pakiecie powitalnym karnety obowiązują do końca marca 2020 roku. Wyjątkiem jest wejściówka na mecz piłkarzy Arki, która ważny jest do końca roku. Dodatkowo informujemy, że pakiety powitalne przyznane w roku 2018 są analogicznie ważne do końca marca bieżącego roku, natomiast karnet na mecz Arki Gdynia utracił ważność wraz z końcem ubiegłego roku.

Aby wziąć udział w akcji „Witaj w Gdyni” i otrzymać pakiet powitalny należy zameldować się w Gdyni na pobyt stały. Proces meldunku jest darmowy, bardzo prosty i nie powinien zając więcej niż kilka minut. Wykaz dokumentów niezbędnych do uzyskania zameldowania można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Referat Ewidencji Ludności i Meldunków przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00 oraz w soboty między godziną 8:00 a 14:00. Dla osób preferujących załatwianie spraw on-line istnieje możliwość dokonania meldunku za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby, które w ten sposób zameldują się w Gdyni, otrzymają pakiet powitalny na wskazany we wniosku adres.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.