mat. prasowe

Od 17 do 19 sierpnia niebo nad Gdynią będzie tłem dla wielkiego podniebnego show. Szykują się trzy dni wypełnione pokazami lotniczymi i efektownymi powietrznymi akrobacjami. Wszystko w ramach Gdynia Aerobaltic 2018. W tym roku airshow będzie można podziwiać w dwóch miejscach – na plaży Śródmieście oraz na lotnisku Gdynia-Kosakowo na Babich Dołach.

mat. prasowe

Najlepsi piloci, szybkie samoloty, powietrzne akrobacje, wystawa statyczna, strefa gastronomiczna i taka wyłącznie dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje Gdynia Aerobaltic 2018. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, tym razem jej formuła została poszerzona. Będzie jeszcze więcej widowiskowych pokazów i sprzętu lotniczego. A podniebne popisy odbędą się w dwóch różnych lokalizacjach. Chętni, którzy wybiorą się na Gdynia Aerobaltic mogą zatem liczyć na dobrą zabawę i wiele emocji.

Airshow rozpocznie się w piątek, 17 sierpnia. Zainaugurują je pokazy na plaży Śródmieście. Wystartują one o godz. 19.30. Na początek zaprezentuje się grupa spadochronowa Skymagic S3WAT. Wykonają oni specjalny pokaz akrobatyczny. Po zmroku wystąpią ponownie. Tym razem w oświetlonych kombinezonach. Zaraz po nich niebo opanuje 3AT3 Formation Flying Team. To zespół pokazowy prezentujący latanie w szyku. Korzystają z popularnego współczesnego polskiego samolotu turystycznego AT-3. Następnie grupa 57-my Team wprowadzi w ruch swoje wiatrakowce, a po nich zobaczymy Artura Kielaka & Yak3.pl. Wieczorno-nocne pokazy rozpocznie Paraglider. Następnie uczestnicy będą mogli popatrzeć na możliwości śmigłowca Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. W tej części zaprezentuje się również grupa Warter Aviation i ich dwa Carbon Cuby, grupa Sydney Charles Display Team i Twister. Atrakcją, która zrobi wrażenie będzie też pokaz Johana Gustafssona. Rozświetli on niebo lecąc świecącym samolotem nad plażą. Pokazy zakończą się o godz. 22.30. Wstęp na plażową część airshow jest bezpłatny. Takie same ogólnodostępne wieczorno-nocne pokazy na plaży Śródmieście odbędą się również w sobotę, 18 sierpnia, w godz. 19.30-22.30.

Najlepszym miejscem do obserwacji powietrznych wyczynów będzie właśnie plaża miejska i bulwar Nadmorski. Same pokazy lotnicze to jednak nie jedyne atrakcje, które przygotowano dla uczestników. Parking przy ul. Zawiszy Czarnego zmieni się w strefę foodtrucków, w której będzie można dobrze zjeść. Na plaży znajdą się też strefy sponsorskie oraz strefa dla dzieci.

Więcej lotniczych i podniebnych wrażeń będzie można zażyć przez dwa dni na lotnisku Gdynia-Kosakowo na Babich Dołach. Tam, 18 i 19 sierpnia, od godz. 10.00 do godz. 17.00 będzie można zobaczyć pokazy akrobatyczne w powietrzu oraz przyjrzeć się z bliska samolotom stojącym na płycie lotniska. Dodatkowo podziwiać też można moment startu i lądowania prezentujących się załóg. Pilotów zobaczymy nie tylko podczas podniebnych popisów. Będzie można się z nimi spotkać i porozmawiać. Wstęp na pokazy na lotnisku jest płatny. Informacje o biletach znajdują się tutaj.

Nad lotniskiem na Babich Dołach swoje umiejętności zaprezentują m.in.: Łukasz Czepiela, Maciej Pospieszyński, grupa Żelazny, Baltic Bees, P3 Flyers Acrobatic Team, Artur Kielak & Yak3.pl, Skymagic S3WAT, grupa Sydney Charles Display Team, 3AT3 Formation Flying Team, 57-my Team, Red Bull Flying Bulls, Patrouille Reva czy Royal Jordanian Falcons.

Będzie też mnóstwo atrakcji dla całych rodzin w specjalnie stworzonych strefach: dla dzieci – z zabawami i animacjami dla najmłodszych, gaming – konsoli i gier, grup rekonstrukcyjnych czy gastronomicznej, gdzie będzie można dobrze zjeść. A w strefie chillout znajdzie się miejsce, w którym rodzice mogą przebrać i nakarmić swoje pociechy. Nie zabraknie sklepu z gadżetami i wesołego miasteczka. Jednym z elementów będzie również Gdynia Aero Expo. To strefa wystawiennicza, gdzie swoje stanowiska  i oferty będą przedstawiać m.in.: producenci, dystrybutorzy i importerzy ultralekkich samolotów i silników lotniczych, aerokluby, ośrodki szkolenia pilotów, szkoły lotnicze czy firmy zajmujące się dystrybucją dronów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.