Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Koło Naukowe Historyków AP zapraszają serdecznie na Letnie Kino Historyczne, które odbędzie się 8 sierpnia br. (środa) w godz. 15.00-17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku, przy ul. Grodzkiej 3.

materiały prasowe

Filmy wyświetli i przedstawi dr Kacper Pencarski, wicedyrektor  Instytutu Historii i Politologii AP. Historyk i regionalista zaprezentuje filmy dokumentalne, promocyjne, prywatne i propagandowe z okresu XX-lecia międzywojennego dotyczące Pomorza i miast pomorskich. Uczestnicy projekcji będą mogli zobaczyć jak wyglądało życie na Pomorzu przed wybuchem II wojny światowej. Na filmach utrwalony został widok pomorskich miast, wsi i przyrody. Będzie można zobaczyć jak wyglądała praca przekupek na rynkach miejskich, pomorskich rolników i rybaków.

W trakcie seansu dr Pencarski będzie wygłaszał komentarz i opowiadał o historii miejsc, ludzi i zdarzeń związanych z tym okresem. To niepowtarzalna okazja do podróży w przeszłość Pomorza Zachodniego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.