materiały prasowe

14 i 15 lipca w Główczycach odbędzie się kolejna edycja Główczyckiego Festiwalu Lata 2018. Czeka nas mnóstwo różnorodnych atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie co tym razem przygotowali organizatorzy.

materiały prasowe

STRONA WYDARZENIA:
http://gok-glowczyce.pl/festiwal-lata

Program:

14 lipca:
13:00 – Festiwal Baniek
14:00 – rozgrywki piłkarskie Oldboyów
17:00 – Turniej Drwali
20:00 – zabawa przy muzyce zespołu LEGATO do białego rana
23:00 – Pokaz fajerwerków
Stoiska KGW oraz rękodzielników, atrakcje dla dzieci: darmowe dmuchańce oraz gry i zabawy.

15 lipca:
13:00 – III Przegląd Zespołów Ludowych
14:00 – Mecz Piłkarski Samorządowców oraz Panny vs. Mężatki
15:00 – Turniej Siatkówki dla sołectw
16:00 – Rozstrzygnięcie konkursu ,,Piękna wieś”
19:00 – Koncert zespołu BAYERA

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

13:00 – Festiwal Baniek
Podobnie jak w zeszłym roku setki baniek mydlanych uniesie się w powietrze. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z bańkami. Wytwornice, duże bańki oraz mniejsze sprzęty do tworzenia baniek dla każdego to tylko niektóre pomysły na wykorzystanie tej atrakcji.

14:00 – Rozgrywki Piłkarskie Oldboyów
Po raz kolejny czekają nas piłkarskie emocje podczas rozgrywek piłkarskich Oldboyów organizowanych przez GTS Błękitni Główczyce. Już niebawem poznamy startujące w nim drużyny.

17:00 – Turniej Drwali
Podczas tegorocznego Główczyckiego Festiwalu Lata, podobnie jak dwa lata temu zmierzą się sobą najlepsi pilarze z obszaru Nadleśnictwa Damnica. Będzie można zobaczyć widowiskowe konkurencje w których pracownicy leśni zmierzą się testując dokładność, siłę i sprawność fizyczną oraz umiejętność wykonywania swojego zawodu.

20:00 – Zabawa przy muzyce zespołu LEGATO
Zespół wokalno-muzyczny „Legato” to zespół 2-wu osobowy. Powstał jesienią 2002 roku, skład zespołu w chwili obecnej, to Sylwia Krymska – wokal,instrumenty klawiszowe (założyciel zespołu) oraz Krzysztof Cygan – wokal, tamburyn. Zespół wykonuje utwory biesiadne i folklorystyczne, ale także sięga po repertuar światowych standardów i współczesnych hitów, także wykonuje utwory własne. Przy ich skocznej i energicznej muzyce wybawicie się przez całą noc. Będzie to prawdziwy sprawdzian dla najwytrwalszych tancerzy!

23:00 – Pokaz fajerwerków

15 lipca
13:00 – III Przegląd Zespołów Ludowych
Miłośnicy folkloru, których pasją jest muzyka ludowa i tradycja z nią związana, po raz kolejny wystąpią na główczyckiej plenerowej scenie podczas Festiwalu Lata. Wszystko to na zaproszenie Zespołu Ludowego „Klęcinianki” pod przewodnictwem instruktora Ryszarda Pałuckiego.

Swój dorobek artystyczny zaprezentuje zespoły ludowe z terenu powiatu słupskiego i lęborskiego. Występy mają charakter przeglądu na którym zaprezentują się zespoły, których nazwy podamy już niebawem.

14:00 – Mecz Piłkarski Samorządowców oraz Panny vs. Mężatki
Coroczną tradycją Festiwalu Lata są mecze, w których w tym roku naprzeciwko siebie staną Samorządowcy gminy Główczyce i Wicko oraz panny i mężatki z gminy Główczyce.

15:00 – Turniej Siatkówki dla sołectw
Po raz drugi w programie Główczyckiego Festiwalu Lata pojawia się Turniej Siatkówki dla sołectw. Jest to wyjście naprzeciw fanom tej dyscypliny sportu, których jak wiemy w naszej gminie nie brakuje. Reprezentacje chętnych sołectw będą rywalizowały na trawiastej murawie plenerowej.

16:00 – Rozstrzygnięcie konkursu ,,Piękna wieś”
Gminny konkurs ,,Piękna wieś” w 2018 roku trwał od 25 maja do 20 czerwca ponownie przeprowadzany w dwóch kategoriach: prywatna posesja mieszkalna oraz wieś.

W terminie do dnia 7 lipca 2018 roku Komisja konkursowa powołana odrębnym Zarządzeniem Wójta Gminy Główczyce dokona oceny zgłoszonych posesji oraz wsi.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 15 lipca br. o godzinie 16:00.

19:00 – Koncert zespołu Bayera
Radek – wokalista zespołu BAYERA debiutował w 2014 roku ze swoim autorskim materiałem. Postanowił powołać do życia swój projekt pod nazwą BAYERA co było trafieniem w przysłowiową dziesiątkę.

Niesamowity kontakt z publiką, świetny głos, miłośc do muzyki i „zakochane” fanki to idealne połączenie które wyróżnia zespół BAYERA i stawia zespół pod względem profesjonalizmu w czołówce.

Radek prężnie pracuje nad swoim materiałem, bardzo szybko rosnące grono fanów zespołu regularnie dostaje od zespołu BAYERA nowe utwory wraz z teledyskami, które są bardzo ciepło przyjmowane i stają się coraz większymi hitami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.