Finał konkursu Gdyński Biznesplan 2017, fot. materiały prasowe

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Gdyński Biznesplan”. Studenci zasypali organizatorów swoimi koncepcjami. Wpłynęło ponad 230 zgłoszeń. Kto zakwalifikuje się do drugiego etapu? Okaże się już za kilka dni. A o tym, która idea zwycięży, dowiemy się podczas wielkiego finału w czerwcu.

Finał konkursu Gdyński Biznesplan 2017, fot. materiały prasowe

Ogłoszenie listy uczestników konkursu zakwalifikowanych do II etapu nastąpi do 6 lutego. Już dziś wiemy, że wpłynęły 234 zgłoszenia. Dotyczą one sektora usług, branży handlowej i produkcyjnej.

Ci, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu, wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz konsultacjach z ekspertami. Wszystko po to, aby mogli swój pomysł odpowiednio ubrać w słowa oraz liczby. Gotowy biznesplan trzeba będzie złożyć do 30 marca, a po zakwalifikowaniu się do finału, zaprezentować go na spotkaniu z jury konkursu. Zwycięski projekt zostanie ogłoszony 4 czerwca podczas oficjalnej gali finałowej. Na laureata czekać będzie 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i organizowany jest nieprzerwanie od 2003 roku. Skierowany jest do przedsiębiorców – przyszłych lub już funkcjonujących. Jego główny cel to pomoc tym, którzy odkryli w sobie ducha przedsiębiorczości, ale nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji, mają pewne braki w przygotowaniu do własnego biznesu, nie posiadają własnego kapitału lub myślą o rozwoju prowadzonej firmy. Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Łącznie w dotychczasowych edycjach wzięło udział 5760 osób, które zgłosiły w sumie 5493 projekty.

Głównym zadaniem nowej formuły konkursu jest kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty biznesowe rokują powodzenie rynkowe.
Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy. Trzeba jednak pamiętać, że laureaci muszą założyć lub przenieść swoją działalność do Gdyni.

Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Thompson Reuters oraz RADMOR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.