Fot. Materiały LCK Fregata.

Kolejna wyjątkowa premiera w Lęborskim Kinie „Fregata”. Już w najbliższy piątek 25 lutego odbędzie się pokaz filmu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” opowiadający o wydarzeniach grudnia 1970 roku w Gdyni.

– To kolejna premiera w naszym kinie, a jednocześnie bardzo ważne wydarzenie w związku z tematem, który poruszony jest w tym filmie – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”.  – Pierwsze recenzje nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Będziemy mieli okazję zobaczyć jeden z najważniejszych filmów ostatnich lat w Polsce. Zapraszamy  wszystkich  mieszkańców Lęborka, a szczególnie młodzież, dla której „Czarny Czwartek” jest wspaniałą lekcją historii naszego regionu i kraju.

Fot. Materiały LCK Fregata.

Film ten jest jednym z największych i najbardziej oczekiwanych produkcji od czasów filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas.”. Przedstawia jedną z najmroczniejszych kart historii PRL-u – rekonstrukcję wydarzeń z Gdyni w grudniu 1970 roku, która zakończyła się brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji.

W filmie nie brakuje także lęborskich akcentów. Część pojazdów, które zostały wykorzystane w produkcji należy do Stanisława Mazurka z Lęborka.

Fot. Materiały LCK Fregata.

Lęborska Premiera jest o tyle wyjątkowa, iż pokrywa się z premierą ogólnopolską. Początek pierwszego seansu już w piątek 25 lutego o godz. 20.00.

Fot. Materiały LCK Fregata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.