fot. Starostwo Wejherowo

Sołectwo Świetlino otrzymało tytuł najpiękniejszej wsi w całym powiecie wejherowskim i będzie walczyć o wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim konkursu ,,Piękna Wieś Pomorska”.

fot. Starostwo Wejherowo

Główną ideą konkursu jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Jak co roku, podczas finału powiatowych eliminacji konkursu przyznano nagrody w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”.

W kategorii ,,Wieś” I miejsce zajęło Świetlino (gm. Łęczyce), II miejsce przyznano wsi Chynowie (gm. Gniewino), a na III miejscu uplasowały się ex aequo Lubiatowo (gm. Choczewo) i Bolszewo (gm. Wejherowo).
Wyróżniono także wsie Karczemki (gm. Szemud) i Niepoczołowice (gm. Linia).

Najpiękniejszą zagrodą rolniczą okazała się posesja Państwa Ewy i Gustawa Fiedorkiewiczów z Rybna (gm. Gniewino). II miejsce Komisja Konkursowa postanowiła przyznać Państwu Annie i Grzegorzowi Kloka ze Zbychowa (gm. Wejherowo), a III miejsce trafiło do Państwa Hanny i Wojciecha Heblów ze Strzebielina (gm. Łęczyce). Ponadto doceniona została zagroda należąca do Państwa Danuty i Tadeusza Rytlewskich z Choczewa (gm. Choczewo).

Uroczystość poprowadził Jacek Thiel Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego. Sołtysi oraz prywatni właściciele posesji otrzymali z rąk Gabrieli Lisius Starosty Wejherowskiego pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.