Fot. kobylnica.pl
Jak smakuje kaszubska kuchnia? Które instrumenty są ściśle powiązane z twórczością kaszubskich muzyków? Odpowiedzi na te pytania mogliśmy uzyskać w czasie Festiwalu Kultury Kaszubskiej, który 17 czerwca odbył się w Kończewie.
Fot. kobylnica.pl

Na plenerową zabawę z kaszubską tradycją i współczesnością dyrekcja i pracownicy miejscowej Szkoły Podstawowej zdecydowali się po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni. Przesłanek ku temu, by organizować kolejne edycje było sporo. Frekwencja dopisała, a wszyscy obecni na wydarzeniu z ogromną ciekawością przemierzali kolejne stoiska, by choć na chwilę „dotknąć” kaszubskiej kultury.

Mogliśmy nie tylko odwiedzić i posmakować tradycyjnych wyrobów, kuchni i przysmaków, ale także przekonać się, dlaczego kaszubska muzyka jest tak ceniona i komplementowana. Tego dnia na scenie zaprezentował się Regionalny Zespół Kaszubski „Jasień”. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka utworów, w których wykorzystano tradycyjne instrumenty.

Festyn Kaszubski to pomysł dyrekcji miejscowej Szkoły Podstawowej oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Gminy Kobylnica. Organizatorzy chcieli w ten sposób przybliżyć szerszej grupie osób kulturę kaszubską poprzez różne formy–muzykę, taniec, pokazy artystyczne i gastronomiczne.

Fot. kobylnica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.