Fot. materiały prasowe

Akademia Pomorska zaprasza na  tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 25-26 maja br. Patronem honorowym jest Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń.

Fot. materiały prasowe

Tegoroczne imprezy BFN organizowane w Akademii Pomorskiej zyskały finansowe wsparcie od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, od Gminy Słupsk, a także nagrody– gadżety od Starostwa Powiatowego w Słupsku i Gminy Ustka. Wstęp wolny na imprezy BFN w Słupsku z zastrzeżeniem, że na niektóre z nich (wyróżnione w Harmonogramie) niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja. Każdego dnia festiwalu będą odbywały się spotkania z nauką z różnych dziedzin. W szczególności zapraszamy dzieci i młodzież na Piknik Naukowy, który odbędzie się w naszej uczelni 26 maja br. Program BFN na stronie: http://apsl.edu.pl/nauka/bfn

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa Wybrzeża i regionu niezależnie od wykształcenia i wieku uczestników. Jego celem jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Organizatorzy Festiwalu chcieliby zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.