fot. Powiat Wejherowski

Organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu wejherowskiego otrzymały dofinansowanie na realizację zadań publicznych, w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego na 2017 r. W tym roku na ten cel przeznaczono aż 210 tys. zł. Spośród zgłoszonych ofert wsparcie otrzymały 93 przedsięwzięcia. Najwięcej, bo blisko połowę środków, przyznano na działania z dziedziny sportu.

fot. Powiat Wejherowski

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, którzy odebrali umowy na realizację wybranych zadań publicznych.
– Dzięki zadaniom realizowanym przez organizacje pozarządowe każdego roku udaje się przeprowadzić wiele ciekawych przedsięwzięć, które na stałe wpisały się już do kalendarza imprez powiatowych, m.in.: Redzkie Impresje, Konkurs Haftu Kaszubskiego, Puchar Strongman, Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Tenisie Stołowym czy Maraton Pieśni Patriotycznych w Pałacu – podkreśliła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Na realizację zadań publicznych w 2017 r. najwięcej środków przeznaczono na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu – 88.700 zł oraz działania związane z kulturą, sztuką i ochroną dóbr kultury – 42.000 zł. Ponadto na zadania w sferze wypoczynku dzieci i młodzieży przekazano – 29.500 zł, działań na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji, promowania aktywności oraz integracji osób niepełnosprawnych – 21.600 zł. Zarząd Powiatu Wejherowskiego wsparł także zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia przeznaczając na ten cel kwotę – 8.800 zł, ratownictwa i ochrony ludności – 7.500 zł oraz oświaty i wychowania – 4000 zł. Natomiast na promocję turystyki, w tym lokalnych produktów turystycznych przeznaczono – 3.200 zł.
W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Prorodzinnej Łucja Słowikowska, Przewodniczący Komisji Edukacji Ludwik Zegzuła oraz Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Grzegorz Gaszta.

– Od wielu lat staramy się wspierać inicjatywy, które służą społeczności lokalnej – zaznaczył Etatowy Członek Zarządu Jacek Thiel. – Są wśród nich działania profilaktyczne na rzecz ochrony i promocji zdrowia, imprezy cykliczne związane z upowszechnianiem kultury fizycznej, przedsięwzięcia sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi dzieci i młodzieży oraz propagujące walory turystyczno-krajobrazowe Powiatu Wejherowskiego.

Do 13 stycznia br. uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego mogły składać wnioski i ubiegać się o dofinansowanie realizowanych przez nie zadań w 2017 r. w dwunastu obszarach. Do Starostwa Powiatowego w Wejherowie wpłynęło łącznie 130 wniosków.

Warto również wspomnieć, że środki, które przeznacza Zarząd Powiatu Wejherowskiego z roku na rok są coraz wyższe, w 2014 r. przekazano 150 tys. zł, w 2015 r. 176 tys. zł, a rok temu 200 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.