fot. KPP

W czwartek przed południem w lęborskim Klubie Nauczyciela przy ulicy Krzywoustego odbyła się debata społeczna policjantów z mieszkańcami, w której uczestniczył również burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

fot. KPP

Spotkanie otworzyło cykl spotkań pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównymi tematami prowadzonych rozmów było bezpieczeństwo seniorów, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, zawierającej bazę teleadresową wszystkich jednostek policji na terenie kraju i upraszczającej odnalezienie konkretnej jednostki policji oraz kontakt z wybranym dzielnicowym. Na wszelkie pytania zgromadzonych lęborczan odpowiadali: Komendant Powiatowy Policji w Lęborku, mł. insp. Jacek Kilanowski, Naczelnik Wydziału Prewencji, asp.szt. Krzysztof Kobielak i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, sierż. Marta Bąciaszek.

Policjanci przedstawili też uczestnikom debaty charakterystykę oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, opowiedzieli o bezpieczeństwie seniorów na drodze i udzielali porad i wskazówek na temat  innych, poruszanych w trakcie dyskusji problemów.

Mundurowi zapowiadają kolejne debaty z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Są one niezbędne do określenia  o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności i co za tym idzie, zaplanowania konkretnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lęborskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Jesteśmy oburzeni gdyż pisaliśmy do Burmisztrza Prośbę o zmniane lokum dla Pana Darkak z pod 3ki .Burmisztrz umywa ręce i przekazał sprawe do MZGK.Lębork do P.Ewy i tu cisza .. wielki szacun dla Burmisztrza ze ma ludzi za nic mimo iż są schrowani itd w stosuku co do uw P.Darka pijaka i awanturnika .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.