fot. nadesłane

20 marca w Urzędzie Gminy Potęgowo podpisano list intencyjny w związku z planowanym przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie rozwojem sieci gazowej na Pomorzu.

Gmina Potęgowo oświadcza w Liście, iż jest zainteresowana powstaniem odcinka sieci gazowej w Gminie Potęgowo. Inicjatywa ta ma celu ustalenie możliwości budowy gazociągu w gminie Potęgowo oraz zasad jego funkcjonowania. Stanowi podstawę rozpoczęcia prac analitycznych i projektowych przez PSG we współpracy z gminą. Dostęp do gazu to jeden z czynników przyspieszających rozwój społeczno-gospodarczy, a także dobry sygnał dla inwestorów i poprawa warunków dla mieszkańców.

fot. nadesłane

List podpisany został ze strony PSG przez Dyrektora Oddziału PSG w Koszalinie Roberta Parafianowicza i p.o. Zastępcę Dyrektora ds. technicznych Piotra Purkiewicza. Natomiast ze strony Gminy Potęgowo przez Wójta Gminy Potęgowo Dawida Litwina.

W związku z podpisaniem listu, na terenie gminy będą odbywały się spotkania z mieszkańcami w celu rozpoznania zapotrzebowania na przyłączenie do sieci gazowej.

Temat gazyfikacji nie jest tematem na najbliższy rok czy dwa lata, to temat przyszłości. To temat bardzo ważny i będę informował Państwa o kolejnych etapach rozmów i prac związanych z tą inwestycją.- zapewnia Dawid Litwin.

fot. nadesłane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.