fot. archiwum ENERGA

Czy do 2030 roku pojazdy elektryczne zrewolucjonizują życie w polskich gminach? Jeśli tak, to w jaki sposób? Jak wpłynie to na zmianę zachowań, na środowisko i system elektroenergetyczny? Te pytania kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym i energetycznym w ogólnopolskim konkursie „Energia Młodych” organizowanym przez Energa SA. Na autorów najciekawszych pomysłów i na ich szkoły czekają atrakcyjne nagrody.

fot. archiwum ENERGA

„Energia Młodych” – to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu (wcześniej organizowanego pod hasłem „ENERGIA Przyszłości”). Tym razem organizator – Energa SA – zaprasza uczniów do zmierzenia się z tematem „E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030”. Prace konkursowe można przesyłać do 15 marca 2017 r. za pośrednictwem strony energiamlodych.pl.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły składające się z trzech uczniów pod opieką nauczyciela. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów, pod warunkiem, że jeden nauczyciel będzie się opiekował tylko jednym zespołem.

– Jesteśmy przekonani, że bezpośrednie odniesienie tematyki konkursu do miejsca, z którym młodzi ludzie są związani rodzinnie (lub uczęszczają do szkoły) i traktują jak swoje małe ojczyzny, skłoni ich do twórczego wykorzystania i pogłębienia wiedzy zdobytej podczas lekcji. Mieliśmy tego dowody podczas ubiegłorocznej edycji, w której uczniowie prezentowali pomysły odnoszące się bezpośrednio do budynków, w których się uczą. Udział w pracy nad konkursowym projektem to również doskonała okazja, by wykorzystać kreatywność oraz wzmocnić umiejętność pracy w zespole – cechy wysoko cenione na rynku pracy – mówi Michał Lemański, Dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA.

Autorzy pięciu najwyżej ocenionych opracowań zostaną zaproszeni do finału, który odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku w Gdańsku. Finaliści zaprezentują swoje pomysły oraz będą odpowiadać na pytania jurorów i konkurencyjnych drużyn. Jury oceni merytoryczną wartość prezentacji i jej formę. Trzy najlepsze zespoły oraz ich opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe, a szkoły, które będą reprezentowali zdobędą nagrody pieniężne. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: energiamlodych.pl

Nagrody dla finalistów konkursu „Energia Młodych”:

  • za zajęcie 1. miejsca – laptopy dla każdego członka zespołu i opiekuna oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 000 zł na zakup pomocy naukowych dla uczniów dla szkoły reprezentowanej przez zwycięski zespół
  • za zajęcie 2. miejsca – odpowiednio – nagrody rzeczowe w postaci tabletów oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 000 zł
  • za zajęcie 3. miejsca – odpowiednio – nagrody rzeczowe w postaci smartfonów oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł.

Jury przyzna także Nagrodę Specjalną im. Profesor Małgorzaty Milewskiej-Stawiany za najwyższą dbałość o poprawność językową opracowania projektu i prezentacji. Będą to czytniki e-booków.

Jest także w konkursie dodatkowa atrakcja. Oprócz pięciu zespołów zakwalifikowanych do finału, wyłonionych zostanie pięć zespołów – autorów wysoko ocenionych prac, które nie weszły do finału.

Zaprosimy te zespoły na finałową rozgrywkę – w charakterze publiczności, a także na wycieczkę edukacyjną do elektrowni wodnej oraz na farmę wiatrową. Uważamy, że zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie jest bardzo cenne – pozwala lepiej zrozumieć i zapamiętać treści wyczytane w podręcznikach. Udział w wycieczce będzie świetną okazją, by z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszym technologiom wykorzystywanym w energetyce – mówi Rafał Hyrzyński, Dyrektor Departamentu Strategii i Zarządzania Majątkiem Strategicznym Energa SA.

Konkurs „Energia Młodych” jest jedną z inicjatyw realizowanych przez Grupę Energa w ramach programu „ENERGA Edukacja”, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.