fot. kaszubi.pl

13 grudnia 2016 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbyła się gala wręczenia Medali Stolema. Tegorocznym laureatem został Kazimierz Ickiewicz – regionalista, samorządowiec, nauczyciel, a także dawny członek „Pomoranii”.

fot. kaszubi.pl

„Kaszubskie Noble” wręczane są osobom, instytucjom i organizacjom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju regionu. Od lat wzbudzają zainteresowanie wśród lokalnej społeczności, ponieważ są wyróżnieniem, które przyznają młodzi ludzie, studenci pomorskich uczelni wyższych.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli zarówno z Kaszub jak i z Kociewia, rodzimej ziemi laureata. Członkowie Klubu są zdania, że tegoroczny Stolemowiec zasłużył na wyróżnienie. Między innymi to właśnie dzięki niemu ożywiono stosunki z kanadyjskimi Kaszubami. Kazimierz Ickiewicz może także pochwalić się tytułem Profesora Oświaty oraz tym, że to spod jego „skrzydeł” wychodzili laureaci Konkursu Wiedzy o Pomorzu, organizowanego przez „Pomoranię”.

Uczestnicy wysłuchali laudacji wygłoszonej przez Ewelinę Stefańską, a także zapoznać się z działalnością Klubu Studenckiego „ Pomorania”, którą przybliżył obecny prezes – Mateusz Łącki.

Kazimierza Ickiewicza do grona Stolemowców wprowadziła Wanda Lew-Kiedrowska, uhonorowana Medalem we wcześniejszych latach. Galę uświetnił występ muzyczny Agnieszki Klebbe i Sławomira Plichty, którzy zaprezentowali znane kaszubskie utwory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.